Niedoświadczony gracz z doświadczonymi jednostkami

Diavlo
Private

Niedoświadczony gracz z doświadczonymi jednostkami

Postby Diavlo » Thu 1 Mar 2012 12:29

Grałem pierwszy raz na multiplayer.
Zero gwiazdek wykorzystanych kompletnie startowy deck NATO.

Dałem host game, nic nie zmieniałem więc włączyło się na 2000 punktów i na mapie highway.

Postanowiłem zaryzykować i wziąć same jednostki z max veteran.
Ukryłem wóz dowodzenia i FOB w lesie, dostawiłem mu po jednej jednostce piechoty z każdego dostępnego mi rodzaju.

Postawiłem 8 leopardów 4 flaki 2 wozy zwiadowcze, 4 oddziały panzergrenadierów i 4y gazele.
Wszystko na maxa VET. Jak zobaczyłem, że to mapa z autostradą przez sam środek to pomyślałem, że pojadę jak najdalej i zobaczę czy zderzę się z wrogiem. No i zderzyłem się mniej więcej na środku mapy.
Zrobiliśmy wtedy dwie odmienne rzeczy, ja stanąłem jak stałem na środku autostrady i zacząłem strzelać ze wszystkiego co miałem, a przeciwnik chciał uciec na bok i schować się w lesie. Wyszło na to, że moja taktyka była lepsza i wyrżnąłem mu ponad 24 t-62ki. Straciłem wszystkie flaki, ale żadnego czołgu. Potem do 13 minuty mało się dzieje bo przeciwnik jakby wigor stracił albo poszedł spać, bo tylko się okopał i czekał na mnie w lesie. Na końcu wymiotłem go z tego lasu piechotą. Co do moich gazelek to wysłałem je na około jako takie przeszkadzajki, ale nie pożyły długo.

Jak ktoś chce sobie obejrzeć to tutaj jest http://www.wargamereplays.org/index.php?page=replay&id=71.

Miałem dużo szczęścia, bo jak wypakowałem piechotę z wozów to zniknęły ikonki ludzików i pomyliłem transportery z flakami :) przez co myślałęm, że mam ochronę AA, a jej nie miałem. Kapłem się w trakcie i dokupiłem trochę flaków.

Suma sumarum, jednostki Veteranów mogą być bardzo skuteczne w bezpośrednim kontakcie z niedoświadczonym wrogiem.

Co prawda to moja pierwsza gra i trudno już wnioski wyciągać. Co wy o tym myślicie?
Wykorzystanie elitarnych jednostek jako trzonu mocnego uderzenia.

H-avoc
Private

Re: Niedoświadczony gracz z doświadczonymi jednostkami

Postby H-avoc » Thu 1 Mar 2012 17:21

Vet są dobre ale jak by wysłał reszte swoich wojsk a nie trzymał większąść w sektorze startowym to te starcie mogło by potrwać troche dłużej

Diavlo
Private

Postby Diavlo » Fri 2 Mar 2012 11:50

Yup, farta miałem sporo. Szczególnie że heli nie wysłał. Beginners luck.

mintyfresh
Private

Postby mintyfresh » Sat 17 Mar 2012 14:26

Ciekaw byłem tej twojej rozgrywki ale niestety plik mi się nie chce otworzyć w Wargame, ma status "uszkodzony!".

Sam testuję różne warianty mało-silne/dużo-słabych i sam nie wiem, do obrony dużo lepiej się sprawuje się kilka jednostek silniejszych ze zwiadem, do tego ukryte w lesie potrafią pozamiatać, jednak coraz częściej decyduję kupować się więcej jednostek słabszych. Ostatnio testowałem zabawę z t34 i w kupie raz, że tworzą przewagę psychologiczną (jak się widzi 16 czy 20 jednostek jadących na twoje pozycje to większa jest skłonność do wycofania się), dwa że działa mają całkiem niezłe i jak już zbliżą się na odpowiednią odległość to radzą sobie całkiem nieźle, zawsze są jakieś straty ale im większa liczba jednostek tym mniejsze ma to znaczenie.

Ostatnio poprowadziłem atak na dwa sektory właśnie spamem t34, było ich chyba 24 i zauważyłem, że są cholernie wrażliwe na morale, wystarczyły dwa apache (ważne jest, że t34 mają DshK (ckm) dzięki czemu nie są całkowicie bezbronne z powietrzem, w przeciwieństwie np do pierwszych, tanich modeli T62) by połowa mojej armii zaczęła się cofać. Atak się powiódł, bo sektory były słabo bronione, jednak wniosek nasunął mi się taki, że jeśli chce się spamować t34, to trzeba je kupić z vetem. Jeszcze tego nie testowałem, ale przy najbliższej okazji sprawdzę. ;)

Raga
Private

Postby Raga » Mon 19 Mar 2012 17:30

U mnie dosyć się sprawdzało połączenie veteranów polskiej piechoty zmechanizowanej z BWP-1 (veteranem zostaje zarówno pojazd jak i załoga)
Nie radzę ataków frontalnych, ale flankowanie bardzo ładnie wychodzi.
Let us drink to the power drink to the sound
Thunder and metal are shaking the ground
Drink to your brothers who are never to fall
We're brothers of metal here in the hall

Falconek
Corporal

Postby Falconek » Thu 22 Mar 2012 09:48

Dla tych co nie czytają angielskiego forum:
Każdy poziom vet dodaje statyczny bonus 7.5% do celności, czyli max vet ma +30%. W pojazdach bez stabilizatora w praktyce vet działa jak stabilizator, bo w ruchu zamiast 5% masz 35% celność. Dlatego obecnie najbardziej efektywne koszt/efekt są tanie pojazdy bez stabilizatorów z 4 poziomem vet :)

Splawik_pl
Private First-Class

Postby Splawik_pl » Thu 30 Aug 2012 19:13

Diavlo wrote:Jak ktoś chce sobie obejrzeć to tutaj jest http://www.wargamereplays.org/index.php?page=replay&id=71.

czy ta strona jeszcze działa ? http://www.wargamereplays.org moje DNSy twierdzą że taka domena nie istnieje.
Whois twierdzi, że istnieje i jest opłacona do 21.lutego 2013, jak również twierdzi że ostatnie zmiany w DNS domeny wargamereplays.org były 16.sierpnia...
niestety NSy dla domeny nie chcą wylistować hosta WWW.

A po ludzku - jaka jest metoda/serwis www na dzielenie się replayami?

REDDQ
General

Postby REDDQ » Fri 31 Aug 2012 13:09

Nie działa stronka... była stworzona przez pewnego użytkownika jako projekt. Innu użytkownik wspomniał o pracy nad zastępstwem, ale to może potrwać wiec na razie korzystamy z standardowych serwisów umozliwiajacych dzielenie się plikami, a linki są udostępniane w temacie "Replays" w angielskiej części forum.