PRL w akcji - talie, taktyka i porady

Windmaker
First Sergeant

PRL w akcji - talie, taktyka i porady

Postby Windmaker » Mon 19 Aug 2013 14:04

Zgodnie z propozycją Red-a z innego tematu, mały temacik na temat Polskiej talii. Zachęcam do podzielenia się swoimi pomysłami na grę, taliami itd. Wszelkie jednak pomysły na nowe jednostki, zmiany w statystykach proszę umieszczać w tym temacie: viewtopic.php?f=95&t=34219

To ja zacznę: http://cloud-2.steampowered.com/ugc/919 ... 06620CFDC/

Osobiście jestem zwolennikiem talii uniwersalnych, z wszystkim po trochu, ale z drugiej strony naciskiem na piechotę. Czołgi służą raczej jako wsparcie.

Tym samym podstawą talii jest spora ilość piechoty w różnych konfiguracjach, tak, aby dało się walczyć i w mieście i na tyłach. Piechotę na śmigłowcach traktuję jednak jako elitę elit, więc zawsze mam ją na maksymalnym wyszkoleniu. Czołgi z racji parametrów wolę mieć na full max albo prawie full wyszkoleniu. Artyleria póki co to Piwonie, ale nie wiem jak długo je utrzymam, ponieważ żarłoczne są. Lotnictwo raczej obronne, ale z możliwością ugryzienia różnych celów. Śmigłowce jako wzmocnienie obrony plot. Jak widać plotek dużo :)
"War, war never changes"

"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer

Image

Image

MoW-Center.pl

PiVoSH92
Sergeant

Re: PRL w akcji - talie, taktyka i porady

Postby PiVoSH92 » Mon 19 Aug 2013 15:19

Ja osobiście zamiast BRDMów zwiadowczych preferowałbym piechotę na SKOTach. Lepsze ukrywanie się i możliwość łażenia po górach są dla mnie bardzo ważne.

Windmaker
First Sergeant

Postby Windmaker » Mon 19 Aug 2013 15:29

Możliwe, paradoksalnie, nie pamiętam gry, w której kupiłem te BRDM-y - starczają mi śmigłowce. Osobiście jestem zwolennikiem uzbrojonego zwiadu, który może się skutecznie bronić, a jako, że nie ma nic takiego BRDM wydał mi się najlepszym wyborem.
"War, war never changes"

Image

Image

MoW-Center.pl

PiVoSH92
Sergeant

Postby PiVoSH92 » Mon 19 Aug 2013 15:35

U mnie w talii zawsze ma miejsce piechota w SKOTach/BTRach/innych szybkich kołowcach, elitarna piechota w helikopterach bojowych (u E-GER jedyny sposób na zdobycie Kokonów -.-) i helka z wyjątkową optyką.

Windmaker
First Sergeant

Postby Windmaker » Mon 19 Aug 2013 15:43

A w Polsce wolisz Zwiadowców na Mi-24 czy na czymś innym? Bo sam się zastanawiam co brać - Komandosów na Mi-24 czy Zwiadowców na Mi-24 albo oba na Mi-8, albo jakoś inaczej. Zupełnie nie mam pomysłu. W praktyce i tak jeśli muszę użyć desantu gdzieś to leci 2x zwiad, 2x Komandosi, 1x Mi-24W, 1x Sokół i czasami 1x Mi-2.
"War, war never changes"

Image

Image

MoW-Center.pl

PiVoSH92
Sergeant

Postby PiVoSH92 » Mon 19 Aug 2013 15:45

No akurat w Polskiej talii mam Komandosów na Mi-8 i na SKOTach, zwiad na Mi-24 i na SKOTach no i Mi-2Ro. Zmecholi na BWP-2, Lekką na Topasach 2A i coś jeszcze, będę musiał spojrzeć w wolnej chwili.

Mój desant to zawsze 2x Mi-24 ze zwiadem, 2-4 Mi-8 z Komandosami, Mi-24W i 2 Sokoły. Czasem jeszcze dołączam do tego Mi-2 zwiadowczy.

boogie3
Corporal

Postby boogie3 » Mon 19 Aug 2013 16:39

Widzę że drogie desanty robicie, ja nawet na początek gry daję tylko 4 mi 24 z 2x spadochroniarze i 2x komandosi, do trzymania zanim NB w krakach dojadą i Romby, ale to mój set na jakeś ważne miasta, no i wiadomo, jakieś samoloty czasem też dodam, su7 na otwarcie albo jakieś migi 21 do przechwytywania. A mi8 nie używam w ogóle, uważam że są nieużyteczne.

Kamil
Lieutenant

Postby Kamil » Mon 19 Aug 2013 18:16

Cześć

Polski deck:
http://cloud-2.steampowered.com/ugc/595 ... 51C937FBB/

Komandosi + lekka piechota + mi-24w + sokoły na 1 atak. Reszta talii dobrana aby poradzić sobie ze wszystkim co przeciwnik rzuci (4 leo2a4 + 16 chally 1 jest wyjątkiem).

Jedyne co zmieniam czasem to wrzucenie gradów a wywalenie saperów i czegoś z pojazdu.

REDDQ
General

Postby REDDQ » Mon 19 Aug 2013 18:43

Wojsko uczy, wychowuje i rozwija... oto moja talia:

Image

Jeszcze z 6-7 punktów i mógłbym wziąć wszystko co by mi było potrzebne :D

Logistyka
WD-43 może nie jest zbytnio trwałe, ale za to jest liczne i tanie, a przeciwnicy rzadko bombardują na ślepo. Jeżeli się gra w PODBÓJ to dobrze wziąć sobie T-72M1D. Z zapasami mam jednego Stara 266 i jednego Mi-8 jak chce mieć dużo i szybko.

Piechota - tutaj stawiam na wysoką mobilność.

Do bardziej karkołomnych zadań mam Komandosów zarówno na Mi-2T jak i na SKOTach. Dobrzy są jako otwarcie bo całkiem nieźle radzą sobie ze wszystkim, a zwiększona prędkość pozwala im na szybsze przemieszczanie się po mapie (czyli szybciej dotrą np. do zabudowań zanim wrogie helikoptery przycisną ich rakietami).
Jak potrzebuję taniej, więcej a ciągle dobrze to wybieram Spadochroniarzy na Mi-2T. Całkiem tanio można ich rozmieścić w kluczowych pozycjach na polu bitwy.
Potrzebuję także oddziałów przeciwpancernych... w tej roli Lekka Piechota, która może nie ma oszałamiających statystyk, ale dobrze radzi sobie ze średnimi pojazdami i czołgami.
Saperzy - jakbym miał ciężkie walki w mieście biorę ich aby przechylić szale zwycięstwa.
ZMECH - tania piechota na Starach służy do niszczenia przeciwnika liczebnością, mam ich także w BWP-2D dla siły ognia.

Wsparcie

ZSU-57-2 - krytyczna jednostka dla LWP.
BM-21 - czasami jest dobrze przycisnąć wroga takim ładnym ostrzałem rakietowym.
DANA - zasłona dymna/bombardowanie pojedynczych celów.
OSA AK - na poziomie hardened mam ich łącznie 12 z 63% ACC. Tragedia... no ale co zrobić. Zestrzelić to to zestrzeli, ale lepiej mieć pełno ciężarówek z zaopatrzeniem wokół.

Czołgi

PT-76 - mam go po to aby wróg miał w co strzelać. Ponadto w starciach z piechotą każde działo się liczy.
T-55AM2 MERIDA - taki tam, supersnajper.
T-72M1 - testuje sobie czy lepszy pancerz zwiększy moje rezultaty w stosunku do używania T-72 na maksymalnym poziomie doświadczenia.
T-72 WILK - jedna z najbardziej udanych jednostek w grze <3 Grzech nie mieć go w talii.

Zwiad

Mi-2Ro - bardzo fajny helikopterek z najlepszą optyką. Poza tym nie ma innego wyboru.
Zwiadowcy + SKOT-2 - dzięki pojazdowi poruszają się bardzo szybko, a piechota jest ok. Bez zwiadu się w tej grze nie da.

Pojazdy

Czołg ogniowy T-55 - służy do eksmisji dzikich lokatorów.
Nie opłaca się brać BRDM2 Konkurs bo nie ma to pancerza, słabe poziomy doświadczenia (czyli niska celność) no i dosyć drogie. Za 5p więcej (45p) mam weteranów ZMECHU na BWP-2D... należy tylko pamiętać, że musimy mieć ciężarówkę z zaopatrzeniem gdzieś blisko.

Helikoptery
Standardowo... Sokół do ścigania wrogich latadeł, Mi-24W do reszty obowiązków.

Samoloty

MiG-21bis - Polskie srebrne orzełki... z tymi trochę oszukanymi rakietami spokojnie dają radę (na weteranie mają ponad 80% szansy na trafienie w cel), grunt to siąść wogowi na ogon i możemy być spokojni, że zginie. Pojedynki twarzą w twarz nie są już takie super bo wróg zazwyczaj ma bardzo dobre ECM, a często spotykane działka Vulcan są po prostu OP.
Su-22m3 - taki tam bicz na ciężkie jednostki wroga. Z boku potrafią zniszczyć chyba wszystko.
MiG-23BN - dobry do wymazywania lekkich jednostek wroga z mapy. Dobrze jest np. spanikować obronę PLOT wroga ostrzałem rakietowym z BM-21 i wtedy możne bez problemu ją zniszczyć.
Su-7BKL - gdyby walki w mieście były naprawdę ciężkie. Dobrze tez panikuje jednostki i blokuje drogi dostępowe na początku gry.

No... to by było na tyle :D

boogie3
Corporal

Postby boogie3 » Mon 19 Aug 2013 18:55

Wiesz co ja bym zrobił? @Kamil

Napiszę parę rzeczy które nie za bardzo mi się podobają, ale to tylko moje zdanie:
1.mi 8 zaop, nie do końca mi się podoba, ale tylko dlatego że nie używam logistycznych heli w ogóle, podsumowywując, może i bym zostawił
2.Lekka piechota nie wiem po co, ale może zostać, nigdy jej nie używam, chociaż wolałbym ją w mi24 (1. szybszy 2. lepsze wsparcie podczas lądowania)
3.Strzałę bym wywalił, albo inf strzałę albo brdm
4. Piechota zmech, dałbym 1-2 karty w BWP-2, w starach marnują slot IMO, za te stary dałbym albo 2x NB w krakach, albo 1 zmech w BWP-2 i 1x NB w krakach/spadochroniarzy w mi-24d(BWP-2d, bo 5 pts za 3/3 armora się opłaca.
5. saperzy są czasem użyteczni ale wolałbym tu raczej spadochroniarzy w mi 24 (jeśli wcześniej nie wziąłeś) albo NB w krakach/starach (jak stary to tylko do uzupełniania obsady miast/lasów)
6. ZSU, może zostać, nie testowałem z tym nowym zasięgiem, możliwa wymiana za shilke
7. brdma bym wymienił za ROMBa, chyba że aż tak bardzo nie wierzysz ZSU, ale wtedy i tak wziąłbym shilke
8. piwonia może być, ale tylko do snajpienia drogich/mocnych AA albo arty, a jak wolisz smoke/ panikowanie, weż dane albo GRADa
9.PT-76 desant, rly? wiesz że to nie jest marine deck? lepiej wziąć jakiś t72 (albo meridę), ewentualnie zaoszczędzić slot
10. TO-55 raczej sytuacyjny, ale dobrze go mieć
11. Nie wiem czy potrzebne ci tyle mi 24W, jak będziesz miał mi 24 ze spadochroniarzy jeszcze, ja bym zaoszczędził jeden slot, i razem ze slotem z pt-76, uzbierał na su 22m3
12.Którego mi tu brakuje
13. zamiast miga 23 (wiem że bardo użyteczny przeciwko inf rashom, ale masz su7 od tego, btw. przydało by się BKL a nie BM, chyba że wolisz niszczyć od razu) dałbym drugą kartę migów 21, bardzo przydatne samoloty.
14. veterancy przynajmniej do hardened (wyjątkiem jest AA które możesz zachować na trained dla liczebności)

Faworyzuję tak bardzo mi24 bo one sobie poradzą z NATOwskimi śmigłowcami transportującymi, i pod względem szybkości jak i siły ognia oraz wytrzymałości.
No, to tyle uwag :D
To moje zdanie, więc nie musisz go wdrażać, ale polecam spróbować