PRL w akcji - talie, taktyka i porady

Gyg
Chief Warrant Officer

Re: PRL w akcji - talie, taktyka i porady

Postby Gyg » Mon 19 Aug 2013 18:58

REDDQ, ciekawi mnie wybór Romba nad Rombem M3. Wydawałoby się, że dodatkowy zasięg jest na wagę złota. Wolisz mieć taniej, więcej i celniej?

REDDQ
General

Postby REDDQ » Mon 19 Aug 2013 19:12

Generalnie to tak... samolot prędzej czy później i tak nad tobą przeleci... przedtem miałem 2x4 OSY AK... zastanawiam się czy nie wrócić do tego wariantu.

boogie3
Corporal

Postby boogie3 » Mon 19 Aug 2013 19:20

Ale z tego co wiem to celność się nie zmienia.

Gyg
Chief Warrant Officer

Postby Gyg » Mon 19 Aug 2013 19:25

Chodzi o to, że Rombów zwykłych jest więcej więc możesz wziąć ich na wyższym poziomie doświadczenia.

boogie3
Corporal

Postby boogie3 » Mon 19 Aug 2013 19:26

OK, patrzyłem tylko w zbrojowni, to nie wiem o dostępności.

Kamil
Lieutenant

Postby Kamil » Mon 19 Aug 2013 20:09

REDDQ wrote:
Do bardziej karkołomnych zadań mam Komandosów zarówno na Mi-2T jak i na SKOTach. Dobrzy są jako otwarcie bo całkiem nieźle radzą sobie ze wszystkim, a zwiększona prędkość pozwala im na szybsze przemieszczanie się po mapie (czyli szybciej dotrą np. do zabudowań zanim wrogie helikoptery przycisną ich rakietami).
Jak potrzebuję taniej, więcej a ciągle dobrze to wybieram Spadochroniarzy na Mi-2T. Całkiem tanio można ich rozmieścić w kluczowych pozycjach na polu bitwy.
Potrzebuję także oddziałów przeciwpancernych... w tej roli Lekka Piechota, która może nie ma oszałamiających statystyk, ale dobrze radzi sobie ze średnimi pojazdami i czołgami.
Saperzy - jakbym miał ciężkie walki w mieście biorę ich aby przechylić szale zwycięstwa.

PT-76 - mam go po to aby wróg miał w co strzelać. Ponadto w starciach z piechotą każde działo się liczy.

Nie opłaca się brać BRDM2 Konkurs bo nie ma to pancerza, słabe poziomy doświadczenia (czyli niska celność) no i dosyć drogie. Za 5p więcej (45p) mam weteranów ZMECHU na BWP-2D... należy tylko pamiętać, że musimy mieć ciężarówkę z zaopatrzeniem gdzieś blisko.

PT-76 ma HEAT czyli 1 dmg wszystkiemu... Według mnie najważniejsza zaleta tego pojazdu.

Niestety to są bóle tego pojazdu :( jedyne jego zastosowanie to umieszczenie go za czołgami i wtedy zazwyczaj wszystkie pociski wystrzeli :)

Bardzo fajnie sprawdza się wrzucenie lekkiej na 1 atak, ponieważ jakieś tam głupie lavy urwą czy inne kołowe pojazdy.

A prometów nie używasz? (do wsparcia piechoty zsu-23 jest fajne).

boogie3 wrote:Wiesz co ja bym zrobił? @Kamil

Napiszę parę rzeczy które nie za bardzo mi się podobają, ale to tylko moje zdanie:
1.mi 8 zaop, nie do końca mi się podoba, ale tylko dlatego że nie używam logistycznych heli w ogóle, podsumowywując, może i bym zostawił
2.Lekka piechota nie wiem po co, ale może zostać, nigdy jej nie używam, chociaż wolałbym ją w mi24 (1. szybszy 2. lepsze wsparcie podczas lądowania)
3.Strzałę bym wywalił, albo inf strzałę albo brdm
4. Piechota zmech, dałbym 1-2 karty w BWP-2, w starach marnują slot IMO, za te stary dałbym albo 2x NB w krakach, albo 1 zmech w BWP-2 i 1x NB w krakach/spadochroniarzy w mi-24d(BWP-2d, bo 5 pts za 3/3 armora się opłaca.
5. saperzy są czasem użyteczni ale wolałbym tu raczej spadochroniarzy w mi 24 (jeśli wcześniej nie wziąłeś) albo NB w krakach/starach (jak stary to tylko do uzupełniania obsady miast/lasów)
6. ZSU, może zostać, nie testowałem z tym nowym zasięgiem, możliwa wymiana za shilke
7. brdma bym wymienił za ROMBa, chyba że aż tak bardzo nie wierzysz ZSU, ale wtedy i tak wziąłbym shilke
8. piwonia może być, ale tylko do snajpienia drogich/mocnych AA albo arty, a jak wolisz smoke/ panikowanie, weż dane albo GRADa
9.PT-76 desant, rly? wiesz że to nie jest marine deck? lepiej wziąć jakiś t72 (albo meridę), ewentualnie zaoszczędzić slot
10. TO-55 raczej sytuacyjny, ale dobrze go mieć
11. Nie wiem czy potrzebne ci tyle mi 24W, jak będziesz miał mi 24 ze spadochroniarzy jeszcze, ja bym zaoszczędził jeden slot, i razem ze slotem z pt-76, uzbierał na su 22m3
12.Którego mi tu brakuje
13. zamiast miga 23 (wiem że bardo użyteczny przeciwko inf rashom, ale masz su7 od tego, btw. przydało by się BKL a nie BM, chyba że wolisz niszczyć od razu) dałbym drugą kartę migów 21, bardzo przydatne samoloty.
14. veterancy przynajmniej do hardened (wyjątkiem jest AA które możesz zachować na trained dla liczebności)

Faworyzuję tak bardzo mi24 bo one sobie poradzą z NATOwskimi śmigłowcami transportującymi, i pod względem szybkości jak i siły ognia oraz wytrzymałości.
No, to tyle uwag :D
To moje zdanie, więc nie musisz go wdrażać, ale polecam spróbować

Hmm
Powiem Ci o tym sądzę (przypuszczam, ze nie znasz paru tricków ^^).

1. mi-8 bierze tyle samo zasobów co ciężarówka wiec wrzuciłem 1 pack ponieważ "może" się przyda.
2. Jak przyspamujesz lekką na starcie to i czołgi przeciwnika urwiesz ponieważ metys zadaje po 1 dmg celom z 15+ AV, a jest 10 w oddziale więc szybko nie zginą. To samo tyczy się niemieckiej lekkiej, light riflemanów.
3. Manpady nawet blowpipe są o tyle fajne, że możesz je wrzucić do jakiegoś sektora w mieście i urwą jakiś samolot jak koleś przeholuje :) a że są tanie to jeszcze lepiej :)
4,5. Ogółem założenia piechoty są proste komandosi + lekka na pierwszy atak. Saperzy do lasu/miasta (Ryś jest po prostu gruby dopiero amerykański flash jest go wstanie urwać), a promet jako dodatkowa pelota. Jestem typem gracza który używa "cheese tactics" więc wysyłam stary aby łapały atgm ^^ Zabezpieczam spawny oraz flanki, jakieś góry itp. Więc 1 pack trucków idzie na zabezpieczenie a drugi jako tanią piechotę muszę mieć do ataku. Jakby tylko były 4 packi.... haha :D to bym wziął jakiegoś kraka. NB są za drodzy i mało ich.
6. ZSU-57 jest przejebane ^^ :D obczaj replay'a https://www.dropbox.com/s/750phsr0hqcx6 ... argamerpl2
7. Brdm'a wziąłem aby mieć zapasową pelote na ciepło tylko dlatego :(
8. Czasem to wymieniam aczkolwiek tylko do dymu najlepsze są goździki w polskiej talii. Jednak jakoś DANY nie przypadły mi do gustu (może dlatego, że relatywnie mało urywają nie wiem takie obserwacje).
9. Desant zadaje 1 dmg nawet leo 2a4 ^^
10. Zgadzam się. Cieszę, że trafił teraz do pojazdu :)
11. Mam hinda D na komandosach, a drugiego mi-24w wrzuciłem dlatego, że graczom NATO hindy sprawiają najwięcej problemów ^^ Nawet jak ma koleś gepardy i rolandy to możesz z nim nawiązać walkę. Chaparrel jest problemem ale wtedy mam piwonie :)
12. Samoloty za szybko i łatwo urywają a na szybką reakcje mam hindy. Zwłaszcza jak kolesie mają rolandy 2 to wtedy tracisz zasoby bardzo łatwo.
13. Ten mig 23 i su7 mam jako defensywane samoloty zresztą bisa też. 23bn można polecieć na jakąś CV/Arte na tyłach o ile nie ma CAP'a a jak jest to i tak nie polatasz więc mam 3 packi samolotów.
14. A veterancy to zmieniam w zależności od trybu jaki gram. Ta talia jest na TD oraz Conquest. A na punkty gram i tak Rosjanami 85.

:)

Gyg
Chief Warrant Officer

Postby Gyg » Mon 19 Aug 2013 20:59

Hindy dają radę gepardom? Chyba ze wsparciem artyleryjskim/przewagą liczebną bo gepard ogłuszy hinda w mig a potem to już wycofanie aby nie spadł...Chyba, że dajesz gepardowi jaki inny cel do strzelania.

Kamil
Lieutenant

Postby Kamil » Mon 19 Aug 2013 21:19

Gyg wrote:Hindy dają radę gepardom? Chyba ze wsparciem artyleryjskim/przewagą liczebną bo gepard ogłuszy hinda w mig a potem to już wycofanie aby nie spadł...Chyba, że dajesz gepardowi jaki inny cel do strzelania.

Tak dają radę tylko warunek jest jeden muszą być 2 w oddziale wtedy gepardy walą w 1 a drugi je patroszy :)
Zresztą podobnie z zsu-57 tylkio zsu jest tańsze i go więcej wysyłasz.

W razie potrzeby mogę replay udostępnić z testów.

REDDQ
General

Postby REDDQ » Mon 19 Aug 2013 22:45

Kamil wrote:
PT-76 ma HEAT czyli 1 dmg wszystkiemu... Według mnie najważniejsza zaleta tego pojazdu.

Niestety to są bóle tego pojazdu :( jedyne jego zastosowanie to umieszczenie go za czołgami i wtedy zazwyczaj wszystkie pociski wystrzeli :)

Bardzo fajnie sprawdza się wrzucenie lekkiej na 1 atak, ponieważ jakieś tam głupie lavy urwą czy inne kołowe pojazdy.

A prometów nie używasz? (do wsparcia piechoty zsu-23 jest fajne).

Nooo... zastanawiam się czy nie lepiej by m było zamienić PT-76 na czterech pancernych i psa, ale niestety T-43 w komplecie z całkiem imponującymi wadami ma bardzo mały zasięg co go dyskwalifikuje jeszcze bardzie.

Ehh... kiedyś to były czasy jak się za 20 kupowało T-55L z 7 ACC...

PROMET
Za drogi jak dla mnie. Poczekam, może obniżka ceny będzie.

boogie3
Corporal

Postby boogie3 » Mon 19 Aug 2013 23:05

Kamil wrote:Hmm
Powiem Ci o tym sądzę (przypuszczam, ze nie znasz paru tricków ^^).

1. mi-8 bierze tyle samo zasobów co ciężarówka wiec wrzuciłem 1 pack ponieważ "może" się przyda.
2. Jak przyspamujesz lekką na starcie to i czołgi przeciwnika urwiesz ponieważ metys zadaje po 1 dmg celom z 15+ AV, a jest 10 w oddziale więc szybko nie zginą. To samo tyczy się niemieckiej lekkiej, light riflemanów.
3. Manpady nawet blowpipe są o tyle fajne, że możesz je wrzucić do jakiegoś sektora w mieście i urwą jakiś samolot jak koleś przeholuje :) a że są tanie to jeszcze lepiej :)
4,5. Ogółem założenia piechoty są proste komandosi + lekka na pierwszy atak. Saperzy do lasu/miasta (Ryś jest po prostu gruby dopiero amerykański flash jest go wstanie urwać), a promet jako dodatkowa pelota. Jestem typem gracza który używa "cheese tactics" więc wysyłam stary aby łapały atgm ^^ Zabezpieczam spawny oraz flanki, jakieś góry itp. Więc 1 pack trucków idzie na zabezpieczenie a drugi jako tanią piechotę muszę mieć do ataku. Jakby tylko były 4 packi.... haha :D to bym wziął jakiegoś kraka. NB są za drodzy i mało ich.
6. ZSU-57 jest przejebane ^^ :D obczaj replay'a https://www.dropbox.com/s/750phsr0hqcx6 ... argamerpl2
7. Brdm'a wziąłem aby mieć zapasową pelote na ciepło tylko dlatego :(
8. Czasem to wymieniam aczkolwiek tylko do dymu najlepsze są goździki w polskiej talii. Jednak jakoś DANY nie przypadły mi do gustu (może dlatego, że relatywnie mało urywają nie wiem takie obserwacje).
9. Desant zadaje 1 dmg nawet leo 2a4 ^^
10. Zgadzam się. Cieszę, że trafił teraz do pojazdu :)
11. Mam hinda D na komandosach, a drugiego mi-24w wrzuciłem dlatego, że graczom NATO hindy sprawiają najwięcej problemów ^^ Nawet jak ma koleś gepardy i rolandy to możesz z nim nawiązać walkę. Chaparrel jest problemem ale wtedy mam piwonie :)
12. Samoloty za szybko i łatwo urywają a na szybką reakcje mam hindy. Zwłaszcza jak kolesie mają rolandy 2 to wtedy tracisz zasoby bardzo łatwo.
13. Ten mig 23 i su7 mam jako defensywane samoloty zresztą bisa też. 23bn można polecieć na jakąś CV/Arte na tyłach o ile nie ma CAP'a a jak jest to i tak nie polatasz więc mam 3 packi samolotów.
14. A veterancy to zmieniam w zależności od trybu jaki gram. Ta talia jest na TD oraz Conquest. A na punkty gram i tak Rosjanami 85.

:)

Fajnie, że ktoś kombinuje, a nie tylko narzeka na polską talię, dla mnie ona jest po prostu najfajniejsza, albo nawet najlepsza.
No i pamiętaj że to była tylko propozycja, spróbować trzeba wszystkiego, nawet w grze, ja np. przyzwyczajony z WGEE po prostu skipnąłem ZSU-57-2, przyszedłem na forum i słyszę, że to taki polski gepard, jutro przetestuję.
Tobie w zamian daje mój deck do ocenienia:
http://imageshack.us/photo/my-images/96/jxal.png/
Znaczy wszystkim, wszelkie sugestie mile widziane