Polska Rzeczpospolita Ludowa w Wargame Czerwony Smok

Windmaker
First Sergeant

Re: Polska Rzeczpospolita Ludowa w Wargame Czerwony Smok

Postby Windmaker » Sun 20 Apr 2014 18:15

Ale czy nadal koszt i dostępność nadal taka sama jak w ALBie? Tj. 2-3 bombowce za jakieś 40 pkt?

W taniźnie tak. Więcej jest jednak samolotów po 100-180 pkt przy czym tak jak mówiłem, ilość punktów pozwala na kupowanie ich. Samoloty są średnio 2,1, w paczce, tanie i słabe maszyny pojawiają się w max 3 lub 4 sztukach na paczkę.

Pytanie ogólne jest takie, czy Smok różni się znacząco od ALBa i czy jest możliwość pogrania głównie lądem bez konieczności inwestowania dużo w lotnictwo. Czy nadal trzeba się nastawiać na grube bombardowanie ze strony przeciwnika (jak grało się przeciw popularnemu deckowi USA to kombo F117/Raven/Intruder/Aadvark/Corsair było prawie murowane). Rozumiem, że o balansie talii narodowych nie ma co mówić do czasu DLC dla starych nacji z ALBa.

RD nie można porównać do poprzednich części bo rozgrywka jest bardziej złożona taktycznie, a różnorodność jednostek i zmiany w wielu z nich sprawiły, że inaczej się walczy.

Lotnictwo działa trochę inaczej - jest mniej bombardowań, więcej walk powietrznych, Ravena nie widziałem już bardzo dawna - SEAD-ów jest mało, mimo, że są dostępne w wielu talach - po prostu ludzie mniej w nie inwestują. Owszem są i gry, gdzie lata masa samolotów, ale wyjątki są zawsze. Sporo samolotów lata nad wodą - bo są o niebo skuteczniejsze w walce z statkami.

Co do balansu, przypomnę, że są talie koalicyjne - mające dostęp do wszystkich prototypów swoich państw. Także narodówki się po prostu nie opłacają - bo w koalicjach jest szerszy dostęp do jednostek, a w narodówkach jest ich po prostu odrobinę więcej.

SAS kosi Speznaz? Coś się zmieniło od bety? Bo w becie SAS miał AT 4 na drugim slocie. Staty zwykłych karabinów nie powinny się znacząco różnić między SFami...

SAS? Samoloty strąca ale na lądzie nie ma szans z piechotą w rodzaju Specnazu - chyba, że biegasz specnazem, więc nie może strzelać z Rysia - wówczas faktycznie wypadają gorzej. Jest masa skutecznych jednostek przeciwpiechotnych, zwłaszcza, że sporo oddziałów ppnc ma HE teraz. Plus hest sporo granatników napalmowych.
"War, war never changes"

"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer

Image

Image

MoW-Center.pl

Gyg
Chief Warrant Officer

Postby Gyg » Sun 20 Apr 2014 18:28

A co z F 14 i Migami 31? Nadal mają naście km zasięgu? I jak wyglądają nowe mapy? ALB miał niestety tendencje do tworzenia wąskich gardeł na prawie każdej mapie.

Windmaker
First Sergeant

Postby Windmaker » Sun 20 Apr 2014 18:33

F-14 znajduje się w zakładce morskiej, więc jest dostępny ewentualnie tylko na mapach z wodą - ale mało kto je kupuje ponieważ są lepsze rzeczy w zakładce morskiej do kupienia. MiG-31 jest normalnie, ale nie opłaca się tak jak np. SU-27. Oba mają lekko zmodyfikowany loadout. Nie są jednak warte uwagi przy obecności innych znacznie lepszych maszyn.

A mapy - są znacznie większe. Powrót do dowolnej liczby graczy na mapie - do 8 łącznie po obu stronach, tak jak w W:EE - daje pole do popisu. Oczywiście jak zawsze są istotne miejsca, ale mapy są na tyle duże, że nie da się ich całych zabezpieczyć - chyba, że nic nie robimy tylko kupujemy jednostki i siedzimy w miejscu nie tracąc ich.
"War, war never changes"

Image

Image

MoW-Center.pl

Gyg
Chief Warrant Officer

Postby Gyg » Sun 20 Apr 2014 18:41

Czyli na razie werdykt jest taki, że RD jest lepsza od ALBa? Należy mieć nadzieję, że porządne zbalansowanie zajmie im krócej niż w ALBie - w sumie działają na tym samym systemie więc podstawy są wypracowane i na mapach bez wody nie ma nowej mechaniki zaimplementowanej.

Windmaker
First Sergeant

Postby Windmaker » Sun 20 Apr 2014 18:44

ALB już nie ma :D Red Dragon już podczas bety pokazał, że bije na głowę ALB po względem różnorodności rozgrywki. Wprowadzenie wielu prostych opcji pozwala na dopasowanie rozgrywki do swoich wymagań a ilość jednostek sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Balans jest już całkiem niezły - oczywiście jest wielu płaczących pewnie, ale tylko dlatego, że nie potrafią wykorzystywać tego co daje gra (nie czytam za bardzo głównego forum). NSWP i Skandynawia czeka na jednostki, ale już teraz warto grać w tę grę ;)
"War, war never changes"

Image

Image

MoW-Center.pl

HardGuy
Sergeant First-Class

Postby HardGuy » Sun 20 Apr 2014 19:28

Mnie trochę boli wieść o tym że piechota ma ograniczony wybór do 5 slotów, gdy ja używam w W:ALB prawie 7 slotów w niektórych krajach/taliach.

Nie rozumiem niektórych decyzji devów odnośnie jednostek np. Dania (najsłabsza nacja w zeszłorocznym plebiscycie) teraz to jest prawdziwe guano utracili kołowy transport M8 Mosegris, a ich IFV M/92 PMNK przesunęli do sekcji "pojazd" mniejsza o to że różnica między nim, a Vildkatem to 300 mniej sztuk amunicji do działka, poniekąd do tego stanu rzeczy przyczynił się Major Duck ze swoim tematem o duńczykach.
Give Polish MiG-23MF proper model please.

Gyg
Chief Warrant Officer

Postby Gyg » Sun 20 Apr 2014 20:41

Co do Danii to bym wstrzymał się z komentarzem aż do DLC.

Noway
Sergeant First-Class

Postby Noway » Sun 20 Apr 2014 20:44

Ahoj.
Muszę przyznać, że trzecia część udała się naszym ulubionym devom. Szkoda tylko, że Wilka jest tylko jedna karta, ale tłumaczę to sobie jako celowy zabieg, bo w nadchodzącym rozszerzeniu dostaniemy naprawdę potężny czołg :D .
Image

gathern
Sergeant

Postby gathern » Sun 20 Apr 2014 21:21

No ten limit 5 slotów na piechotę to jest ostry ból ... ja przez to zrobiłem sobie deck "zmotoryzowany" ale i to ma minusy, bo nie mam nic z ciężkich czołgów, nie za wiele z artylerii ciężkiej oraz żadnych konkretnych systemów AA. Ale próbuję to rekompensować tym że jak się gra to się gra w drużynie i inni mają te jednostki.

Suriel
Chief Warrant Officer

Postby Suriel » Sun 20 Apr 2014 23:45

gathern wrote:No ten limit 5 slotów na piechotę to jest ostry ból ... ja przez to zrobiłem sobie deck "zmotoryzowany" ale i to ma minusy, bo nie mam nic z ciężkich czołgów, nie za wiele z artylerii ciężkiej oraz żadnych konkretnych systemów AA. Ale próbuję to rekompensować tym że jak się gra to się gra w drużynie i inni mają te jednostki.

Wyproboj zmchanizowana. Nadal masz bonus do piechoty, ale za to masz ciezsze jednostki. Co prawda brak Sokola i Mi-24w ale sporo Mi -24d.
Masz dostep to lepszych czolgow, np ten czeski za 120 pkt czy niemiecki za bodajrze 80.
Niestety boli brak Wilka. Wg to nie ogarniam czemu on jest tylko w pancerce, a ten czeski juz nie.

Return to “International”