Polska Rzeczpospolita Ludowa w Wargame Czerwony Smok

Suriel
Chief Warrant Officer

Re: Polska Rzeczpospolita Ludowa w Wargame Czerwony Smok

Postby Suriel » Mon 23 Feb 2015 00:06

Spoko. Smiga :)

Jockermann
Private

Postby Jockermann » Fri 6 Mar 2015 21:04

Witam panowie.

Może zaczne od tego, że mimo iz nowy na forum to grałem dość długo w poprzednie części. W pierwszej nawet byłem w top 20 w rankingu grając USSR. Drugą częśc próbowałem grać Polską ale braki jakościowe tylko mnie zdenerwowały, szczególnie na tle lotnictwa. Teraz mam trzecia częśc Red Dragon i mam kilka pytań do was. Pytania pod kate nacji PACTU bo tylko to mnei interesuje.

1. Czy grając Polską są sznase na granie przeciwko nacjom NATO jak równy z równym? Myślę tu o meczach 1vs1. Szczególnie biorąc pod uwagę fakcje USA. A może dalej dostają bęcki od wszystkich jak to już było w poprzedniej części? Czy jednak jedyna "słuszną" frakcją jest USSR
2. tak na szybko, które polskie jednostki są tak zwanym "must have" do mojej talii na 1vs1? A które omijać, pomimo iz na papierze wygladają ładnie?
3. to samo pytanie co poprzednie tylko dotyczące nacji USSR... :)
4. Jest jakaś stronka z Replayami do gry?
5. Czy można ominąć walke na morzu? Nie interesuja mnei okręty. Czy jest to konieczne?
6. Jakieś szczególne zmiany w mechanice gry od czasu pierwszej i drugiej części?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam :)

MenDuck
Major

Postby MenDuck » Sat 7 Mar 2015 00:15

Jockermann wrote:Witam panowie.

Może zaczne od tego, że mimo iz nowy na forum to grałem dość długo w poprzednie części. W pierwszej nawet byłem w top 20 w rankingu grając USSR. Drugą częśc próbowałem grać Polską ale braki jakościowe tylko mnie zdenerwowały, szczególnie na tle lotnictwa. Teraz mam trzecia częśc Red Dragon i mam kilka pytań do was. Pytania pod kate nacji PACTU bo tylko to mnei interesuje.

1. Czy grając Polską są sznase na granie przeciwko nacjom NATO jak równy z równym? Myślę tu o meczach 1vs1. Szczególnie biorąc pod uwagę fakcje USA. A może dalej dostają bęcki od wszystkich jak to już było w poprzedniej części? Czy jednak jedyna "słuszną" frakcją jest USSR
2. tak na szybko, które polskie jednostki są tak zwanym "must have" do mojej talii na 1vs1? A które omijać, pomimo iz na papierze wygladają ładnie?
3. to samo pytanie co poprzednie tylko dotyczące nacji USSR... :)
4. Jest jakaś stronka z Replayami do gry?
5. Czy można ominąć walke na morzu? Nie interesuja mnei okręty. Czy jest to konieczne?
6. Jakieś szczególne zmiany w mechanice gry od czasu pierwszej i drugiej części?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam :)

Witaj na Wargame Forums, rodaku! :D
1. Od kiedy dostaliśmy jednostki w pierwszym DLC, jakoś prężnie stoimy, jednak trzeba pamiętać że nadal nie jesteśmy równi naszym braciom z kraju gdzie wschodzi słońce :)
2. Wrzuć zrzut ekranu twojej tali, to wtedy moglibyśmy ją zrecenzować, tak wszystkie jednostki naraz to nie nada :/
3. Patrz wyżej.
4. http://alb-replays.info/rdbeta/#/
5. Oczywiście, wybieraj mapy gdzie nie ma sektorów morskich, lub takie, gdzie są po połowie. A w tryb morski i tak już nikt nie gra, on po prostu leży.
6. Nic z większych nowości, oprócz bitew morskich, zdolności amfibijnych niektórych pojazdów lądowych, przesunięcia miejsca akcji do Azji i podniesienia poprzeczki prototypów do 1995 roku.

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Jockermann
Private

Postby Jockermann » Sat 7 Mar 2015 15:25

1. Ale jak Poslka wychodzi w konfrontacji z panstwami NATO? Szczególnie z USA? Są szanse?
2. i 3. Nie chodzi mi o całą talie. Bo to trzeba zawsze składac pod swój styl gry. Pamiętam jednostki z 1 i 2 części i teraz pytam raczej o konkretne jednostki dla Polski czy USSR bez których obejść się można. Np. dla Poslki widzę że pojawiła się NEWA i Komandosi... no i Formoza... dobre jednostki.
4. Dzięki
5. O ile dobrze pamietam to dobór map był losowaych w rankingowych meczach. Coś się zminiło?

I jeszcze..

6. Czy mi się wydaje czy gra lekko upada? Bo mało ludzi w rankingu stoi. w pierwszej części było z 20 000 jak pamietam teraz nieco ponad 5000.
7. Czy warto używać samolotów z funkcją SEAD? Jak to wychodzi w praniu? Szczególnie jaką grając Polską.

MenDuck
Major

Postby MenDuck » Sun 8 Mar 2015 01:55

Jockermann wrote:1. Ale jak Poslka wychodzi w konfrontacji z panstwami NATO? Szczególnie z USA? Są szanse?
2. i 3. Nie chodzi mi o całą talie. Bo to trzeba zawsze składac pod swój styl gry. Pamiętam jednostki z 1 i 2 części i teraz pytam raczej o konkretne jednostki dla Polski czy USSR bez których obejść się można. Np. dla Poslki widzę że pojawiła się NEWA i Komandosi... no i Formoza... dobre jednostki.
4. Dzięki
5. O ile dobrze pamietam to dobór map był losowaych w rankingowych meczach. Coś się zminiło?

I jeszcze..

6. Czy mi się wydaje czy gra lekko upada? Bo mało ludzi w rankingu stoi. w pierwszej części było z 20 000 jak pamietam teraz nieco ponad 5000.
7. Czy warto używać samolotów z funkcją SEAD? Jak to wychodzi w praniu? Szczególnie jaką grając Polską.

1. Szanse zawsze są. Jednak czasem trafią na cb pubstomperzy którzy 24/7 grają HATO i taktyki z USA mają w małym palcu, wtedy to nic nie poradzisz.
2.
Spoiler : :
LOG: Mi-6: 3700L zaopatrzenia, najlepszy śmigłowiec logistyczny w calutkim NSWP.
SKOT R-3: Skot nośny, przenośny.
INF: Komandosi: Terminatorzy - nic dodać, nic ująć 8-)
PPZR Grom: O niebo lepsza Igła. Nie Stinger C, ale solidna jest :)
Saperzy Szturmowi: Jedyna jednostka saperów w grze z wyszkoleniem szturmowym.
SUP: MAZ-453 Newa: Buk na kółkach, bierz w ciemno.
WZT-1 Newa: Buk na paliwożercy, używaj do bronienia nieruchomych celów.
Sopel: Taka "Tunguska dla biednych", jej pociski mają taki sam zasięg jak działko, więc rozrywają na strzępy cokolwiek się do niej zbliży.
wz. 77 Dana: Solidna artyleria na kołach.
Hibneryt ZUR-23-2S: Czasem się przyda coś, co dogoni Newę na kółkach.
9K33M3 Romb: Ktoś mówił o kółkach? Pamiętaj żeby czasem wyłączać radar.
TNK: T-55AM2 Merida: 55% acc dla takiego czołgu REDFOR'u to cud boski.
T-72M1 Wilk: Przed DLC #1 jedyny porządny czołg w arsenale NSWP, teraz też daje radę.
T-72M2 Wilk: Jeszcze lepszy Wilk.
PT-91 Twardy: Taki "T-80U dla biednych". Bierz w ciemno.
REC: Formoza: Gwałt ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tacy Navy SEAL's, tylko że z RPK.
Mi-2Ro: Fajny mały helikopterek z Wyjątkową optyką, używaj do suplementowania Salamandr.
W-3U Salamandra: I znowu: "Taki Longbow, tylko że uboższy". Plus niższy poziom optyki.
BWR-1D: Wyjątkowa optyka na pojeździe lądowym? Dla mnie bomba.
BRDM-2: Mogą dotrzeć wszędzie. I dużo ich jest :D
VEH: TO-55: Twój przyjaciel do czyszczenia miast.
HEL: W-3W Sokół: Raz nim strąciłem SuperCobrę. Polecam.
Mi-24W: Latający czołg ale nie oczekuj po nim cudów, to nie Apache.
PLN: MiG-29 9.12: Twoja tarcza anty-bombowcowa.
Su-22M4P: Jedyny samolot SEAD Polski.
Su-22M4 Seria 3: Postaraj się celować nim w ciężkie czołgi.
Su-7BKL: Kurde no, my Polacy to lubimy sobie popalić. Osiem 500kg karnistrów to największa liczba w całej grze.

3. Na razie musi tobie wystarczyć Polska.
5. Są serwery, na których mapy są stałe. I jak już mówiłem - społeczność nie przepada za Naval'em.
6. Gra umiera. To prawda. Eugen już przerzuciło swoją siłę roboczą do AoA, więc nie spodziewaj się większych łatek.
7. Samoloty SEAD są podstawą do zwalczania OPL, bez nich się nie obędziesz.

Jockermann
Private

Postby Jockermann » Sun 8 Mar 2015 04:08

1. Jak wygląda sprawa czołgów z miotaczami ognia? Kiedyś w pierwszej części wymiatały. Noi to samo pytanie dotyczące piechoty. Saperzy szturmowi daja rade?
2. Mnie interesują tylko mecze 1 vs 1 rankingowe. Jest szansa by ominąc walki na morzu?
3. Łatki łatkami ale pytanie zadałem ponieważ martwie się ze mało graczy w ogóle gra jeszcze. Szczególnie rankingowe.

MenDuck
Major

Postby MenDuck » Sun 8 Mar 2015 16:15

Jockermann wrote:1. Jak wygląda sprawa czołgów z miotaczami ognia? Kiedyś w pierwszej części wymiatały. Noi to samo pytanie dotyczące piechoty. Saperzy szturmowi daja rade?
2. Mnie interesują tylko mecze 1 vs 1 rankingowe. Jest szansa by ominąc walki na morzu?
3. Łatki łatkami ale pytanie zadałem ponieważ martwie się ze mało graczy w ogóle gra jeszcze. Szczególnie rankingowe.

1. W EE wymiatały ponieważ ogień się fajnie rozprowadza i miały kosmiczny zasięg. Teraz już się tak fajnie nie rozprowadza, ale TO-55 dalej jest użyteczny do wykurzania piechoty z miast i lasów. Jeszcze fajniej się ma sprawa z Saperami Szturmowymi: 10-osobowa drużyna szturmowa uzbrojona w miotacz ognia jest naprawdę niebezpiecznym przeciwnikiem w walkach w terenie zabudowanym.
2. Gdzie ty teraz znajdziesz rankingowy 1v1? I tak, o ile ty wybierasz mapę, możesz ominąć walkę na morzu. Jednak gdy przeciwnik wybierze mapę z sektorami morskimi możesz być pewien, że zacznie respić statki.
3. Mało graczy gra, to prawda. Ja sam nawet bardzo rzadko już w multi gram, jednak większość z nas ma swoje powody. Jednym z nich to TEAMGAMERFOOD. Ja już teraz tylko tą grę moduje. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: ta gra umiera.

Jockermann
Private

Postby Jockermann » Mon 9 Mar 2015 00:22

No właśnie widzę ze gra trochę umiera.. a szkoda. Panowie a polecacie jakieś inne strategie warte uwagi? Albo które mają dopiero wyjść? AoA jakoś srednio widzę.

Atos
Private First-Class

Postby Atos » Mon 9 Mar 2015 14:02

Witam,

chciałem również kolegom powiedzieć "Cześć".
Zarejestrowałem się na forum głównie z myślą o znalezieniu ludzi do wspólnej zabawy, ale nie jest to chyba takie proste . Odkryłem Wargame jakieś pół roku temu, grałem w ALB i teraz przesiadłem się na RD (dałem jej drugą szanse, bo początkowo mnie bardzo zniechęciła). Ciężko jest wejść w to środowisko, kiedy jest się rok za wszystkimi a czasu na granie nie ma dużo.

W każdym razie pozwolę sobie odnieść się do jednego z punktów wyżej - jednostki, które fajnie wyglądają, ale są mało skuteczne. ATGM (rakietowe, przeciwpancerne) - wg mnie kategoria, która najmocniej ucierpiała w porównaniu do ALB. Może to kwestia wprawy/taktyki, ale w tym momencie kompletnie z nich zrezygnowałem w swoich taliach.

Jeśli chodzi o Polskę to najbardziej mi dokucza brak moździerza - jednej z bardziej efektywnych broni w walce z piechotą w RD (przynajmniej wg mojego skromnego jeszcze doświadczenia).

Trochę mnie dziwi jak mówicie, że gra umiera - 3000 osób jest online co wieczór. W ALB grałem jak było 230 i też dało się znaleźć ciekawe mecze... paradoksalnie na grę czekałem z reguły krócej niż w RD :lol:

MenDuck
Major

Postby MenDuck » Mon 9 Mar 2015 17:03

Jockermann wrote:No właśnie widzę ze gra trochę umiera.. a szkoda. Panowie a polecacie jakieś inne strategie warte uwagi? Albo które mają dopiero wyjść? AoA jakoś srednio widzę.

W realiach zimnej wojny bierz World in Conflict w ciemno. Nie zawiedziesz się. Ostatnio też kupiłem Men of War: Vietnam i jak narazie mi się podoba.

Co do innych strategi, specjalne miejsce w moim sercu będą zawsze zajmować części Heroes of Might & Magic od I do IV. Poleciłbym też tobie Starcraft: Brood War oraz Star Wars: Empire at War i modyfikację do niej pod nazwą Republic at War*. Company of Heroes (pierwsza część) jest też warte uwagi.

*totalnie nie polecam tego tylko dlatego, że jestem fanem SW i mam w awatarze żołnierza-klona :roll: :lol:

Return to “International”