Polska Rzeczpospolita Ludowa w Wargame Czerwony Smok

REDDQ
General

Re: Polska Rzeczpospolita Ludowa w Wargame Czerwony Smok

Postby REDDQ » Tue 27 Aug 2013 01:08

Po hecy z zakończeniem do Mass Effect 3 (i oczywiście innych "dzieł" typu SimCity) w mojej opinii deweloperzy gier to wesoła gromadka, która będzie bronić własnego pomysłu nie ważnej jak beznadziejnie denny on jest, a wstępne badania czy też beta-testing to tylko jakieś odległe teorie, które ewentualnie służą po to aby gracze mogli fapować nad tym co oni świetnego stworzyli.

Może trochę przesadzam, ale jakość gier generalnie nie rośnie w ostatnich latach, choć powinna, a że często łapie się za głowę z myślą "kto to k***a zatwierdził" dochodzę do wniosku, że nauki z zarządzania i PR to by się co poniektórym przydały.

No, ale generalnie mamy tu grę dobrą... niedopracowaną, ale dobrą. Może rzeczywiście brakuje im zasobów, ale podobno WALB się sprzedało wiec czemu premiera Red Dragon jest ustawiona na Kwiecień 2014?! Tyle, że skoro już jet precedens dodawania jednostek w DLC to po kiego wuja stawiać sprawy na ostrzu noża?!

Kaszub wrote:
Windmaker wrote:Ciekaw jestem skąd taka dziwaczna pokręcona polityka Eugena. Znam troszeczkę różne niszowe gry i jakoś... oni wydają się być najbardziej zatwardzali a przy tym najlepiej zarabiają...

Może wypadałoby ich zapytać wprost. REDDQ, ty masz tam chody. Może zapytasz się ich? :)

Ale o co? Czemu nie będzie nowych jednostek?

Powiedzą to samo co w "Newsach" na głównym forum.

eMeM
Lieutenant Colonel

Postby eMeM » Tue 27 Aug 2013 01:38

Panowie z Eugen jak już się na coś zdecydują... prawda, odwalili kawał świetnej roboty tworząc Wargame (z jakiegoś powodu tu jesteśmy, prawda? ;) ), ale robią też wiele rzeczy które trudno zrozumieć i upierają się przy bezsensownych zasadach, typu wzrost ceny co 5 punktów, dawanie nacjom czy poszczególnym jednostkom (T-72) "smaczku" na siłę i wbrew realiom, czy chociażby kwestie typu T-80A, który musi być tańszy od BV... bo tak).

Kurcze, narzędzia moderskie rozwiązałyby tyle problemów. Dodałoby się brakujące jednostki, poprawiło modele i tekstury, zbalansowało bez sztucznych ograniczeń (marzą mi się realistyczne statystyki balansowane ceną i dostępnością).

... poza tym świat z modem StarWar(s)game byłby z pewnością lepszym miejscem :P

Chyba wolałbym to niż damrowe deelceki.
:(

Kiedyś (podczas bety) pytałem się bezpośrednio MadMata o oznaczenia na polskich jednostkach - powiedział, że priorytetowo naprawią te które są z innego kraju (przypomnijmy sobie kiedy, he he, "poprawiono" Mi-8), a resztę if we have time. Oczywiście że they don't have time skoro wydają nową grę co roku :|
Cholera, skoro sprzedali pół miliona ALB to naprawdę nie można na chwilę przystopować i doszlifować... nie doszlifować, naprawić co jest ewidentnie źle zrobione!?

Ale co my możemy...
przecież i tak kupimy Czerwonego Smoka. Przed premierą, żeby dostać się od bety :|
(a propos bety, Eugen wciąż mi wisi niebieski kolorek nicku!)
Image

Gyg
Chief Warrant Officer

Postby Gyg » Tue 27 Aug 2013 07:50

Heh, z tymi modelami i oznaczeniami to rzeczywiście trochę kaszana. Jednak w typowej grze i tak nikt nie podziwia z bliska jednostek więc tego tak nie widać. Projekt na modele się zakończył i nikt nie chce dać więcej kasy na poprawę modeli. Jednakże niesmak pozostaje. Co do narzędzi moderskich to z jednej strony byłoby fajnie, a z drugiej strony powtórzę argument przewijający się przez forum o podziale i tak małej społeczności graczy-po dodaniu modów każdy by chciał grać na innym modzie i znalezienie "8 do Wargejma" byłoby bardzo trudne. Już teraz czasami trzeba czekać, aż się pokój zapełni.
Moje zdanie o PL w Smoku jest następujące: albo robią nację tak jak "głównych graczy" z nowymi jednostkami itd. albo w ogóle jej nie dają - granie przestarzałym deckiem w multi może kończyć się głównie frustracją i problem np. z wrogimi śmigłowcami i nowoczesnymi czołgami, który jest teraz będzie zwielokrotniony.

eMeM
Lieutenant Colonel

Postby eMeM » Tue 27 Aug 2013 09:28

Wdizieliście nowy fim?
Mają być sektory morskie, czyli już oficjalnie jesteśmy niegrywalni :(
Image

Mr0Buggy
Brigadier

Postby Mr0Buggy » Tue 27 Aug 2013 09:31

Wywiad z Gamesconu jest na YT http://www.youtube.com/watch?v=mCPMbiJmg8w.

W telegraficznym skrócie:
- Nowe Nacje [oprócz tych nowych wymienionych już wszędzie, człek wspomina także Wietnam i chyba Kambodżę, i że mają one być ważnym elementem w kampanii, więc nie do końca rozumiem o co mu biega z tym Wietnamem, będzie jeszcze więcej nacji ?]
- teren nareszczie wygląda na naturalniej pofałdowany, więcej opcji taktycznych by zastawiać zasadzki niż tylko chować się po oczywistych krzakach
- pojazdy amfibijne będą miały taką możliwość by pływać, będzie odzielna statystyka na prędkość wodną
- floty, łodzie patrolowe [bardziej wyglądały na mini fregaty]
- Sektory morskie, statki dowódcze
- Dynamiczna kampania będzie ulepszona, będzie więcej różnych scenariuszy
- w ograniczonym zakresie montowanie swoich własnych gróp bojowych w kampanii dla pojedyńczego gracza
- 10 na 10 nadal będzie, aczkolwiek prawdopodobnie nacisk będzie położony na tryb Conquest
- także mówił że mapy są ustalone na sztywno z ilością graczy w ALB w obawie że jakiś idiota by wziął za dużą mapę na "1 vs 1" (więc "nie damy wam opcji wyboru bo nasi gracze to idioci")

Tak więc, w świetle tego, jeśli nie dostaniemy żadnej marynarki, nawet podstawowych statków od ZSRR metodą kopiuj/wklej to każda mapa z morzem jest praktycznie niegrywalna dla "Starych Nacji z ALB".

Jeśli nie dostaniemy minimum okrętów, to ja chyba dziękuję za taki PRL i innych minorów w Czerwonej Jaszczurce.

REDDQ
General

Postby REDDQ » Tue 27 Aug 2013 09:35

Ja też jestem raczej przeciwko modom... naprawdę sytuacja z większością z nich przy różnych grach nie wygląda zbyt różowo. Co do balansu to na bank pojawiłaby się wersja "amerykańska", "rosyjska" i "europejska" i nikt nie miałby żadnych możliwości nacisku na twórców. Czytając trochę to forum wiem, że większość użytkowników ma blade pojęcie o rzeczach takich jak Układ Warszawski, Polska i inna wschodnioeuropejska dzicz wiec nie liczyłbym na jakieś łaskawe traktowanie w ich modach bo w ich marnej opinii (bazującej na wypocinach Tomusia Clancy'ego) nasza armia powinna być łatwa do rozjechania. Ruscy by nas raczej potraktowali sprawiedliwie choć ostro... czyli realizm bo sobie mogą na to pozwolić. Co by nie mówić ich armia była wtedy "second to none".

Tak więc więcej problemów niż radości :D A na konwersje do Star Wars byś czekał z 5 lat :D
Już lepiej liczyć na to, że Disney każe komuś zrobić Star Wars: Empire t War 2 :)

BWP-95

23mm działko automatyczne
Działko bezodrzutowe
karabiny maszynowe 12,7mm
pancerz reaktywny CERAWA-1

Image
Image
Image
Image
Image

Mr0Buggy wrote:Wywiad z Gamesconu jest na YT http://www.youtube.com/watch?v=mCPMbiJmg8w.

W telegraficznym skrócie:
- Nowe Nacje [oprócz tych nowych wymienionych już wszędzie, człek wspomina także Wietnam i chyba Kambodżę, i że mają one być ważnym elementem w kampanii, więc nie do końca rozumiem o co mu biega z tym Wietnamem, będzie jeszcze więcej nacji ?]
- teren nareszczie wygląda na naturalniej pofałdowany, więcej opcji taktycznych by zastawiać zasadzki niż tylko chować się po oczywistych krzakach
- pojazdy amfibijne będą miały taką możliwość by pływać, będzie odzielna statystyka na prędkość wodną
- floty, łodzie patrolowe [bardziej wyglądały na mini fregaty]
- Sektory morskie, statki dowódcze
- Dynamiczna kampania będzie ulepszona, będzie więcej różnych scenariuszy
- w ograniczonym zakresie montowanie swoich własnych gróp bojowych w kampanii dla pojedyńczego gracza
- 10 na 10 nadal będzie, aczkolwiek prawdopodobnie nacisk będzie położony na tryb Conquest
- także mówił że mapy są ustalone na sztywno z ilością graczy w ALB w obawie że jakiś idiota by wziął za dużą mapę na "1 vs 1" (więc "nie damy wam opcji wyboru bo nasi gracze to idioci")

Tak więc, w świetle tego, jeśli nie dostaniemy żadnej marynarki, nawet podstawowych statków od ZSRR metodą kopiuj/wklej to każda mapa z morzem jest praktycznie niegrywalna dla "Starych Nacji z ALB".

Jeśli nie dostaniemy minimum okrętów, to ja chyba dziękuję za taki PRL i innych minorów w Czerwonej Jaszczurce.

Dzięki za skrót...

No to dupa blada...
Lol, a przecież tłukliśmy okręty desantowe dla całego Układu Warszawskiego! Gdzie kutry rakietowe OSA?! :evil:
Last edited by REDDQ on Tue 27 Aug 2013 09:43, edited 1 time in total.

eMeM
Lieutenant Colonel

Postby eMeM » Tue 27 Aug 2013 09:42

REDDQ wrote:Gdzie kutry rakietowe OSA?! :evil:

Och, jestem pewien, że będą kutry rakietowe OSA. W arsenale Chin, Najlepszej Korei i ZSSR, bo na reskin szkoda poświęcać środków :|
Image

Mr0Buggy
Brigadier

Postby Mr0Buggy » Tue 27 Aug 2013 09:52

Tia, tylko trzeba być trochę ostrożnym z płaczem bo zaraz zmienią zdanie i wszystkich minorów z RD wyp*****lą i tyle nas będzie. Powiedziałbym że trzeba zaczekać do Alfy przynajmniej.

@REDDQ Btw. koleś powiedział na filmie że pierwsi w kolejce są Marszałkowie, więc w razie czego byś nam zdawał relację o ile nie podpiszesz "NDA".

REDDQ
General

Postby REDDQ » Tue 27 Aug 2013 09:59

Mr0Buggy wrote:@REDDQ Btw. koleś powiedział na filmie że pierwsi w kolejce są Marszałkowie, więc w razie czego byś nam zdawał relację o ile nie podpiszesz "NDA".

;) Spoko...

...ja nie hydraulika aby przecieki powstrzymywać :lol: /żaruje

PS. W pierwszym poście tego wątku dodałem kategorię "MARYNARKA WOJENNA"... można dorzucać co się wie :)

REDDQ
General

Postby REDDQ » Tue 27 Aug 2013 10:13

Mr0Buggy wrote:Tia, tylko trzeba być trochę ostrożnym z płaczem bo zaraz zmienią zdanie i wszystkich minorów z RD wyp*****lą i tyle nas będzie. Powiedziałbym że trzeba zaczekać do Alfy przynajmniej.

Szczerze to już bym wolał aby nas wyjebali. Przynajmniej by nie mogli się chwalić, że jest ponad 1200 jednostek w grze.