Malowanie czołgów i innych takich

eMeM
Lieutenant Colonel

Malowanie czołgów i innych takich

Postby eMeM » Mon 2 Dec 2013 23:16

Jako że widzę że zainteresowanie tematem poprawiania/upiększania polskich jednostek rośnie i teksturek pojawia się coraz więcej, myślę że dobrze by było się jakoś zorganizować i przy okazji odciążyć główny temat. :)

Pomysł jest taki: jak już będziemy mieli polskie jednostki pomalowane jak trzeba, to można zrobić temat na ogólnym i poszukać pomocy przy jednostkach niemieckich, czeskich czy jakichkolwiek innych w których coś się nie zgadza. Sposób dystrybucji jest odrobinę problematyczny, bo nie będziemy się dzielić 3-gigowym plikiem :P trzeba będzie wrzucić każdą teksturę na jakiś darmowy hosting (lub spakować i udostępnić jako paczkę) i dołączyć do tematu zmodyfikowaną wersję narzędzi od Vasto wraz z instrukcją obsługi.

Lista polskich jednostek w Wargame z moim komentarzem, jak ktoś ma jeszcze jakieś uwagi albo ma jakąś jednostkę to pisać a dodam.

LOGISTYKA
Spoiler : :
WD-43
SKOT R-3 - zrobione (REDDQ)
TOPAS R-2M - zrobione (REDDQ)
T-55AD-1
T-72M1D
STAR 266 ZAOP - zrobione (REDDQ)
Mi-2D PRZETACZNIK - zrobione
Mi-8 ZAOP - zrobione (REDDQ) (?)

WSPARCIE
KUB - brak oznaczeń
GOŹDZIK - zrobione (REDDQ)
DANA - brak oznaczeń, ale nie wiem czy powinny tam być nie powinny
PIWONIA
BRDM STRZAŁA-1M
ROMB - zrobione (REDDQ)
ROMB M3 - ?
BM-24M - odwrotnie
BM-21 - brak oznaczeń, ale nie wiem czy powinny tam być
HIBNERYT ZU-23-2 - zrobione (REDDQ)
HIBNERYT ZUR-23-2S
ZSU-57-2 - jest moje rozwiązanie tymczasowe, Windmaker pracuje nad porządnym jednokolorowym kamuflażem
SZYŁKA - - zrobione (REDDQ)

CZOŁGI
T-34/85M1 - odwrotnie - mamy Rudego by REDDQ :lol:
PT-76 - zrobione
T-55
T-55L
T-55AM MERIDA
T-55AM2 MERIDA
T-72 - WIP
T-72M - jw
T-72M1 - jw
T-72 WILK - niestety trudno będzie to naprawić z powodu ERAWY, ale można spróbować zrobić na jeden kolor jak późniejsze Twarde

ZWIAD
UAZ
BRDM-1 - zrobione
BRDM-2 - zrobione
BTR-40 - szachownica lotnica. Nie wiem czy jest sens poprawiać, ktoś to kiedyś widział w bitwie?
BTR-40A - jak wyżej
PT-76B - - zrobione
Mi-2Ro - zrobione

POJAZDY
ASU-85M - zrobione (REDDQ)
BRDM-2 MALUTKA - zły model :|
BRDM-2 KONKURS
BWP-1 - zrobione (REDDQ)
BWP-2 - zrobione (REDDQ)
BWP-2D - zrobione (REDDQ)
KRAK - niewyraźne oznaczenia
PROMET - jakiś taki zbyt ciemny się wydaje
TOPAS - zrobione (REDDQ)
TOPAS-2A - zrobione (REDDQ)
TOPAS-2AP - zrobione (REDDQ)
SKOT-2 - zrobione (REDDQ)
SKOT-2A - zrobione (REDDQ)
SKOT-2AM - zrobione (REDDQ)
STAR 266 - zrobione (REDDQ)
TO-55 - oznaczenia odwrotnie, w złym miejscu i za duże

HELIKOPTERY
Mi-2T - zrobione
Mi-8T - zrobione (REDDQ)
Mi-24D - zrobione (REDDQ)
Mi-2US - zrobione
Mi-2URN ŻMIJA - zrobione
Mi-2URP SALAMANDRA - zrobione
Mi-2URP-G GNIEWOSZ - zrobione
Mi-2URS - zrobione
W-3W SOKÓŁ - jak dla mnie ładny, wystarczy dodać szachownicę
Mi-24W - zrobione (REDDQ)

SAMOLOTY
LIM-6M - koniecznie trzeba tam wstawić szachownicę, nie wiem co magicy z Eugen myśleli :roll:
MiG-19PM - zrobione (Vasto)
MiG-21bis - zrobione (Vasto)
MiG-23BN - jest teksturka spalszczająca by Vasto jeśli dobrze pamiętam Czyli że nic z tego bo dzieli teksturę z NRD :(
Su-20 - zrobione (Vasto)
Su-22M3 - WIP (Vasto)
Su-7B - zrobione (Vasto)
Su-7BM - zrobione (Vasto)
Su-7BBQ - zrobione (Vasto)
Su-22M4P - WIP (vasto)

Samo obrócenie diamentu czy szachownicy albo dodanie ich bez większych zmian w kamuflażu tam gdzie ich brakuje to kwestia dosłownie sekund, także to można by zrobić hurtem jak już te bardziej pracochłonne zmiany zostaną wprowadzone. Chyba że ktoś się już tym zajął to dać znać :)
Last edited by eMeM on Thu 12 Dec 2013 23:27, edited 5 times in total.
Image

REDDQ
General

Re: Malowanie czołgów i innych takich

Postby REDDQ » Mon 2 Dec 2013 23:27

eMeM wrote:Dzięki :)

Moje Mi-2, po długim męczeniu się z belką ogonową, nareszcie gotowe, dorobiłem również wariant "ciemniejszy" jak tutaj i jednokolorowy:
ImageImageImage

Zachęcam do przeniesienia się ze sprawami teksturowymi tutaj: viewtopic.php?f=95&t=37081 :)

Image
Dobra robota! :D

Możesz napisać jakich czcionek używasz?

eMeM
Lieutenant Colonel

Postby eMeM » Mon 2 Dec 2013 23:34

http://pl.fonts2u.com/browning.czcionka Tak właściwie to pierwsza lepsza który wyglądała jak od szablonu, mniejsze napisy wyglądają dobrze, natomiast numery na belce ogonowej piszę tą czcionką a później i tak poprawiam pędzlem bo się nie zgadza ze zdjęciami :P
Image

Vasto
Second-Lieutenant

Postby Vasto » Mon 2 Dec 2013 23:35

W sumie to dobrze, że powstał taki temat. Może wspólnym wysiłkiem uda się zredukować chociaż te najbardziej rażące błędy.

Ja następnie na tapetę chętnie bym wziął Su-20 do gruntownego "remontu" bo szczerze mówiąc patrzeć na nie go nie mogę ;) Tylko jednak nie od razu, bo trochę muszę odsapnąć, po tygodniu poświęcania większości wolnego czasu na Su-27.

Ps.
No i bardzo ładne Mi-2 ;)

Edit;

A jeśli chodzi o naszego MiG-23BN, to raczej nie da się go uratować, bo współdzieli teksturę z NRDowskim :(
Image

REDDQ
General

Postby REDDQ » Mon 2 Dec 2013 23:57

Tak, Mi-8 ZAOP biorę dla siebie bo w sumie mam już elementy z transportowego to długo mi nie zajmie przerobienie i Mi-8 ZAOP.

Co do WILKa to nie wygląda chyba tak źle :? No, ale jak komuś ładny kolor wyjdzie o czemu nie.

Bardzo bym chciał takiego Stara:
Image
... jeden z nich ma na pewno jakiś słaby kolor, drugi jest bardzo ładny. Można się nawet pokusić o dodanie trójkąta:
Image

Goździk... można dać oliwkowy kolorek dla odróżnienia:
Image

DANA wygląda w porządku... brakuje wprawdzie jakiegoś numerka na niej, ale jest bardzo mało zdjęć z okresu, żeby to zrobić porządnie.
Image

Szyłka. Jeżeli rezygnujemy z pomysłu o trójkolorowym kamuflażu (który ma BM-21 w grze zamiast jednolitego :) ) to mogę na nią zerknąć.

HIBNERYT ZU-23-2
Ma blednę oznaczenie bo nie jest ono diamencikiem :)
Ponadto dał bym mu ten sam kamuflaż jak u tego lepszego Hibneryta. Albo ten kolorek, który zamierzam dać Starowi w logistyce.

Wszelkie ROMBy też widziałbym bardziej w naszych barwach ciemnej oliwy niż w tym dziwactwie co teraz mają. jako, że ma trzy kolory to możemy dać ją naszemu ekspertowi,który się tym zajmuje.
Image

Innymi słowy BIORĘ:
- Mi-8 ZAOP
- Star 266 ZAOP
- Szyłkę
- Hinberyta
- TOPASy
...do tych mam pewne plany, a jak zostaną nam tylko te, w których wystarczy tylko poobracać szachownicy i diamenty to się nimi podzielimy po równo.

eMeM
Lieutenant Colonel

Postby eMeM » Tue 3 Dec 2013 15:40

Zapisane w pierwszym poście.
Wilk mi się nie podoba, ale być może to kwestia modelu nie samej tekstury :P Poza tym Twarde mają albo jeden kolor albo kamuflaż również na ERAWIE, ten tutaj ma nie dość że ERAWĘ która nie wygląda tak jak powinna (zapewne po części przez kształt wieży :roll: ) to jeszcze jest innego koloru :?

Ja wezmę się za T-72, T-72M i M1, oba zwiadowcze BRDMy, wszystkie Mi-2 (spróbuję wykombinować jeszcze jakiś ciekawy kamuflaż dla wariantów z dodatkowymi zbiornikami paliwa) i oba PT-76B

Vasto wrote:A jeśli chodzi o naszego MiG-23BN, to raczej nie da się go uratować, bo współdzieli teksturę z NRDowskim
Ach :(
Image

Vasto
Second-Lieutenant

Postby Vasto » Tue 3 Dec 2013 18:33

Mnie możesz wpisać do tego Su-20. Z tego co patrzyłem wstępnie, to nie będzie większych problemów, żeby przerobić to z d.... wzięte malowanie na coś bardziej właściwego ;)
Image

Gyg
Chief Warrant Officer

Postby Gyg » Tue 3 Dec 2013 20:31

A czy Su-7BM i MiG-21 to rzeczywiście takie srebrzaki były?

Kamil
Lieutenant

Postby Kamil » Tue 3 Dec 2013 20:34

Gyg wrote:A czy Su-7BM i MiG-21 to rzeczywiście takie srebrzaki były?

Google mówią, że tak https://www.google.pl/search?q=mig-21bi ... l&tbm=isch

a su-7 tez https://www.google.pl/search?q=su-7+woj ... 0&bih=1080

eMeM
Lieutenant Colonel

Postby eMeM » Tue 3 Dec 2013 20:40

Vasto wrote:Mnie możesz wpisać do tego Su-20. Z tego co patrzyłem wstępnie, to nie będzie większych problemów, żeby przerobić to z d.... wzięte malowanie na coś bardziej właściwego
OK. A co z Su-22M3? Też to kamo jest tak jakby nie na polskie warunki. Chociaż w sumie można poczekać na wersję SEAD i użyć tamtej tekstury.

Gyg wrote:A czy Su-7BM i MiG-21 to rzeczywiście takie srebrzaki były?
Raczej tak
ImageImage
Ah, zninjowany
Image