Malowanie czołgów i innych takich

REDDQ
General

Re: Malowanie czołgów i innych takich

Postby REDDQ » Mon 9 Dec 2013 10:25

Hmm... dziwna sprawa. Namierzyłem naszą Szyłkę w zasobach Związku Radzieckiego. Próbowałem podmienić i niestety coś się krzaczy.

Może by ktoś inny zobaczył czy mu zadziała?

Tu macie teksturę: http://i.imgur.com/Oxex3sn.jpg

Vasto
Second-Lieutenant

Postby Vasto » Mon 9 Dec 2013 20:37

Z Su-7 poszło szybko bo w sumie to niewiele tam trzeba było zmieniać poza paroma detalami i dodaniem szachownic. Niestety Su-7B i BKL współdzielą teksturę więc muszą wyglądać tak samo :/

Su-7BM
Image

Su-7BKL i B...
Image

Wspólne:
Image

gathern wrote:Chłopaki zarąbiste robicie teksturki tych modeli, mam prośbę dało by radę byście dawali oznaczenia jednostek tak jak REDDQ daje na większości swoich (np. widziałem tam 7 DD, 6 DPD) , na samolotach zwłaszcza fajnie by było zobaczyć godła starych pułków lotnictwa.

Tak jak np. tu suka ma namalowane godło 7 pułku.
Image

Jeśli tylko samolot na którym wzorowałem swoją teksturę miał w rzeczywistości malowane godło to na pewno je dodam, możesz być o to spokojny ;). Jednak póki co takie się nie trafiły. Wiem, że można znaleźć sporo Su-20 z malowanymi godłami, jednak ta 6136 którą robiłem na żadnym zdjęciu jakie widziałem go nie miała.

REDDQ wrote:Hmm... dziwna sprawa. Namierzyłem naszą Szyłkę w zasobach Związku Radzieckiego. Próbowałem podmienić i niestety coś się krzaczy.

Mogę ją sprawdzić, tylko prosiłbym o ścieżkę do pliku bo nie wiem za bardzo, który podmienić.
Image

REDDQ
General

Postby REDDQ » Mon 9 Dec 2013 21:41

Vasto wrote:
REDDQ wrote:Hmm... dziwna sprawa. Namierzyłem naszą Szyłkę w zasobach Związku Radzieckiego. Próbowałem podmienić i niestety coś się krzaczy.

Mogę ją sprawdzić, tylko prosiłbym o ścieżkę do pliku bo nie wiem za bardzo, który podmienić.

Ten sam co podmieniasz Su-7. Tylko, że Szyłkę znajdziesz w Związku Radzieckim.

Vasto
Second-Lieutenant

Postby Vasto » Mon 9 Dec 2013 21:58

REDDQ wrote:
Vasto wrote:

Ten sam co podmieniasz Su-7. Tylko, że Szyłkę znajdziesz w Związku Radzieckim.

Chodziło mi raczej o tą ścieżkę wewnątrz tego pliku czyli np "pc\textures\assets\... bla bla", ale w sumie jakoś ją odnalazłem - wcześniej nie doczytałem, że u Sowietów jest.

U mnie wygląda tak:

Image

Ale to chyba przez brak alpha channelu...
Image

REDDQ
General

Postby REDDQ » Mon 9 Dec 2013 22:49

Dobra, dzięki... niestety blada dupa jest. Narzędzia moderskie mi się z jakiegoś powodu skrzaczyły. Ta nowe wersja, którą mi kiedyś dałeś nie naprawiła tego, że program tworzył ZZ_3.dat_temp i tak zostawiał. Ale machnąłem na to ręką bo w sumie to nie było aż tak irytujące. Niestety teraz jak podmieniam tekstury nie mogę uruchomić programu. Wyskakuje mi błąd:
Image

Nic nie majstrowałem przy programie, robiłem wszystko tak jak zwykle. Wydaje się, że program przeprowadza proces bardzo, ale nie pozostawia nic po sobie. Czyżby urywał w połowie?

Zrobiłem sobie kopię całego folderu z wersją, ale podmiana nic nie daje. O dziwo skasowanie folderu i weryfikacja plików gry już załatwia sprawę (w sumie to to samo) ale trwa z godzinę zanim gra jest gotowa.

Z rzeczy wartych zauważenia program ten dawał mi kiedyś blue screeny... też bez powodu w pewnym punkcie, a potem także w sumie bez powodu przestał.

Szto diełać?

REDDQ
General

Postby REDDQ » Mon 9 Dec 2013 22:58

PS. Próbowałem zamienić pliki dds przy których nic ostatnio nie robiłem więc wina Photoshopa raczej wykluczona.

Ponadto, żaden crash log nie jest tworzony.

Vasto
Second-Lieutenant

Postby Vasto » Tue 10 Dec 2013 00:17

Hmm, ta wersja co wam wysyłałem ostatnio bazowała na najnowszej wersji od enohki, ja tam tylko zmieniam sposób odczytu kolorów z pliku, cała reszta to jest tak jak w oryginale, a któraś z nowszych wersji właśnie rozwiązywała problem konieczności manualnego podmieniani plików...

Może miałeś nie usunięty plik (nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę) to_delete.dat, który został jeszcze po starej wersji i temu automatyczna podmiana nie dochodziła nigdy do skutku. W sumie to trudno mi coś więcej powiedzieć, nigdy nie zagłębiałem się jakoś specjalnie jako to wszystko działa...

Gra się wysypuje zapewne przez to, że w którymś momencie pewnie uległ uszkodzeniu, któryś ze zmodyfikowanych plików. Trudno powiedzieć czemu, można tylko zgadywać ... Ktoś chyba wspominał w dziale modów, że wciąż są problemy z niektórymi plikami (chodzi o te w w środku pliku .dat), więc może pechowo trafiłeś właśnie na taki, który przy "poruszeniu" uszkodził cały plik .dat.

Co do bluescreenów, to trudno coś powiedzieć więcej, bo mogą być spowodowane wszystkim, od problemów ze sprzętem po problemy z systemem operacyjnym...

Wygląda niestety na to, że trzeba bacznie sprawdzać po każdej podmianie czy gra się wciąż uruchamia i plik .dat się nie uszkodził.
Image

REDDQ
General

Postby REDDQ » Tue 10 Dec 2013 00:49

Lol, użyłem teraz tej pierwszej wersji narzędzi, którą mi dałeś i bangla :D

Vasto
Second-Lieutenant

Postby Vasto » Thu 12 Dec 2013 00:28

Ja tak tylko informacyjnie, w celu ewentualnego uniknięcia dublowania pracy:

- MiG-19 prawie skończony
- MiG-21 prawie skończony
- Su-22M3 w planach
- Su-22M4P chyba też w planach bo na screenach wyglądał lepiej, no i jak zwykle szachownice...
Image

Vasto
Second-Lieutenant

Postby Vasto » Thu 12 Dec 2013 18:47

Kolejne dwie "rury" gotowe do lotu:

MiG-19PM
Image
Image

MiG-21bis
Image
Image