Malowanie czołgów i innych takich

REDDQ
General

Re: Malowanie czołgów i innych takich

Postby REDDQ » Thu 12 Dec 2013 21:19

Super wygląda :D

Może się wyrobimy na święta z tym modem :)

eMeM
Lieutenant Colonel

Postby eMeM » Thu 12 Dec 2013 23:29

Vasto, samoloty perfekcyjne!

Tymczasem PT-76 chyba gotowe
Image
Image
Nie żeby było z tym specjalnie dużo roboty, ale jakoś nie miałem wiele czasu i jeszcze wyszło to DLC więc trzeba było trochę pograć ;)

Mi-2 dostały różne numery, zdjęcia dam jutro.

Wygląda na to że jesteśmy na finiszu :)
Image

REDDQ
General

Postby REDDQ » Fri 13 Dec 2013 01:55

To z malowania czołgów zrezygnowałeś? :D

REDDQ
General

Postby REDDQ » Fri 13 Dec 2013 02:39

Ok, to podsumowanko...

Pomijając T-72, którymi eMeM chciał się zająć zostało nam:
- WD-43 - który myślę, że jest w porządku.
- Mi-8 ZAOP - nie mam zbytnio czasu aby malować mu trójkolorowy camo, na razie dostanie wiec zielony. Chyba, że ktoś będzie chciał:
Image
to proszę bardzo. http://i.imgur.com/jM1z95Y.jpg

- KUB - dodać diamencik, nie podejmę się (na razie) zmienienia trój kolorowego camo na jednorodny, ale diament dodam.
- DANA - dodać diamencik, zajmę się tym.
- PIWONIA - dodać polskie oznaczenia, a przynajmniej diamencik, zajmę się tym.
- ROMB M3 - dodać oznaczenia, zajmę się tym.
- BM-24M - poprawić oznaczenia, zajmę się tym.
- HIBNERYT ZUR-23-2S - jeżeli chcecie to mogę mu dać takie same camo jak u zwykłego Hibneryta.

- BTR-40/BTR-40A... meh.

- BRDM-2 Malutka - zwalony model to nie ma co przy niej robić.
- BRDM-2 Konkurs - dodać polskie oznaczenia, zajmę się tym.

- KRAK - poprawić oznaczenia, zajmę się tym.
- PROMET - naprawić model, raczej beznadziejny przypadek. Większość kadłuba mona pobrać z KRAKa, wieżyczkę można pomalować, ale niestety w dachu będzie czarna dziura, którą będzie trzeba zamalować. Ewentualnie zostaje zabawa z kolorami.
- Star 266 - taka sama sprawa jak z Hibnerytem, mogę mu dać zielone camo.

- W-3W - dodać szachownicę, zajmę się tym.

- Lim-6m - zamienić diament na szachownicę,
- MiG-23BN - dzielone z NRD.
- Su-22M3 - naprawić szachownicę,
- Su-22M4P - naprawić szachownicę,

Jakby się człowiek tak spiął to nawet w ten weekend można by spróbować z wypuszczeniem pierwszej wersji moda (lub w pon-wt).
Jeżeli będą jakieś nieścisłości to się je naprawi i wyda drugą wersje moda... kiedyś.

Ja rozumiem, że jest możliwość i możecie nie mieć czasu, ale jeżeli coś to idźcie po najmniejszej linii oporu. Ie, jeżeli jest już camo to zmienić tylko numer itp. Jeżeli potem coś ambitniejszego się wymyśli to będzie na to czas potem.

Tekstury spakujcie do plików, wyślijcie na jakiś zewnętrzny serwer i zalinkujcie je mi przez PM lub w tym wątku. Doceniłbym tekstury high-res i med-res. Low-resami z oczywistych względów zajmę się sam.

Vasto
Second-Lieutenant

Postby Vasto » Fri 13 Dec 2013 17:28

Wg mnie wszystko zależy od tego jakie mamy możliwości uploadu. Jeśli będzie to problematyczne (tzn. nie ma osoby, której szybkość net pozwalała by to zrobić bez problemowo) to myślę, że nie ma się co aż tak śpieszyć. Jeśli natomiast możliwe były by jakieś aktualizacje, to można pewne rzeczy, rzeczywiście zostawić na później. Mi po ambicji jedzie żeby zrobić jeszcze tego Su-22M4(3) wyglądającego bardziej godnie... Su-22M4P jest w mniejszym pliku więc tu problemu z ewentualną aktualizacją by nie było. Nie wiem jak z czołgami, sam też jestem zdania, że mogły by otrzymać jakiś lifting.
Image

REDDQ
General

Postby REDDQ » Fri 13 Dec 2013 20:04

Po prostu wyślijcie mi te pliki dds.

eMeM
Lieutenant Colonel

Postby eMeM » Fri 13 Dec 2013 22:19

REDDQ wrote:To z malowania czołgów zrezygnowałeś?
Jakoś przeoczyłem tego posta..
Oczywiście że nie :) Ale T-72 sprawiały (ją) największe problemy, więc zostawiłem na koniec.
Na chwilę obecną prezentują się tak:
Image
T-72, raczej gotowy

Image
T-72M, raczej gotowy

Image
T-72M1 (D), właśnie pracuję nad kamuflażem

Niestety nie wyszło tak dobrze jakbym chciał. Wieża jest nie tylko nie taka jak powinna być ale też w dziwny sposób ukształtowana, rozciągając teksturę w miejscach w których się tego nie spodziewałem. Pomimo wielu prób nie udało mi się uzyskać dwóch identycznych (albo chociaż podobnych) rombów na obu bokach, więc zrezygnowałem i został jeden, bliżej lufy niż powinien być. Ponadto na obydwu bokach wieży jest (zdecydowanie zbyt, Eugen :roll: ) dużo miejsca a skrzynia po prawej stronie na której powinien być numer jest bardziej z tyłu niż w rzeczywistości, więc zamiast na skrzyni numer jest na boku wieży, dokładnie w tym samym miejscu co po lewej stronie. Niestety trochę krzywy, ze względu właśnie na kształt wieży.

Mi-2 z różnymi numerami
http://i.imgur.com/mzszbLH.jpg - US
http://i.imgur.com/D7QzcNx.jpg - Salamandra
http://i.imgur.com/Qs6HqBx.jpg - URS
http://i.imgur.com/FEeXuXn.jpg - Gniewosz
Próbowałem też trochę stonować kolory napisów i szachownic żeby tak nie biły po oczach, ale chyba przedobrzyłem jeśli chodzi o szachownice, więc jeszcze będę musiał się z tym chwilę pomęczyć (znaczy się to nie jest jakieś wymagające, męczące jest cholerne importowanie tekstur, na którym pewnie spędziłem więcej czasu niż na całej reszcie, wliczając risercz). Ach, i jeszcze zauważyłem błąd na belce ogonowej (jak ja nienawidzę tego dziadostwa :evil: ) Mi-2D, co oznacza minutę roboty i 10*n, gdzie n to liczba drobnych przeoczeń importowania :evil:
REDDQ, patrząc na ilość tekstur którymi ty się zająłeś... współczuję. I jeszcze ten nadchodzący Import Ostateczny :P

Jak tylko skończę kamo T-72M1 i (tym razem ostatecznie , mam nadzieję) naprawię te nieszczęsne Mi-2, to wyślę pliki. Czyli jutro, tak na 90%.
Image

Vasto
Second-Lieutenant

Postby Vasto » Fri 13 Dec 2013 22:40

Bardzo dobra robota z tymi czołgami :).

Najbardziej mnie cieszy, że wreszcie pancerz osłaniający gąsienice jest wyraźnie widoczny, a nie tak jak w oryginałach gdzie z reguły jest czarny i się z nimi zlewa.

Ja właśnie kończę Lima, jutro powinny być oba Su-22. Oczywiście w wersji poprawione oznaczenia + numer boczny.
Image

REDDQ
General

Postby REDDQ » Fri 13 Dec 2013 23:54

No to fajno... jutro do boju.

REDDQ
General

Postby REDDQ » Sat 14 Dec 2013 10:30

PS. Jak będziesz przygotowywał tekstury MID to pamiętaj, że przy niektórych pojazdach zawierają one też gąsienice.